İç Mimari Danışmanlık Ve Planlama

Mekanlarınız için profesyonel bir çözüm arıyorsanız, bu konuda uzman mimar kadrosuna sahip firmamızı tercih edebilirsiniz. Deneyimli ve aynı zamanda tecrübeli elemanlarımız, danışmanlık ve planlama konusunda modern iç mimarlık çözümleri sunmaktadır. Bu kategoride başarılı ve etkili sonuç elde edebilmemiz için profesyonel yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Yeni nesil mimari çözümler sayesinde, hayalinizdeki mekanları kısa sürede oluşturuyoruz.

 Firma Tercihi Önemlidir

  Profesyonel mimari çalışmaların başarılı olması için, danışmanlık ve planlama aşaması çok önemlidir. Bu aşamada, müşteri talebinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve bu talebe uygun tasarımın oluşturulması titiz bir çalışma ile mümkündür. Bu kategoride profesyonel yöntemleri tercih eden danışmanlarımız, çalışmanın kaderini belirleyecek olan planlama aşamasında profesyonel modern iç mimarlık yöntemlerini tercih etmektedir. Pratik yöntemlerle gerçekleştirilen bu yöntemler, hata oranını sıfıra indirmektedir. Danışmanlık ve planlama, çalışmanın hatasız bir şekilde meydana gelmesinde önemli rol oynamaktadır.

İŞ PLANI

Müşteri Talebini Değerlendiriyoruz

Danışmanlık hizmetimiz, mekansal anlamda işlevselliği maksimum seviyede olan ve istediğiniz estetik özelliğe sahip mimari çalışmaların oluşumunda ilk önemli adımdır. Bu aşamada müşterimizin hayalindeki mimari çalışmanın genel hatlarını tespit ediyoruz.

Son Rutuşlar

Toplanan veriler ışığında elemanlarımız bu fotoğraflar üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak mimari çalışmayı son haline getirmektedir. Mimari çalışmanın son aşaması ile birlikte artık sona gelinmektedir.

Yerinde İnceleme

Kapılar, pencereler ve koridorlar, ekspertiz elemanlarımız tarafından incelenir ve bu bölümlerin fotoğrafları çekilir. Mekanın genel anlamda çekilen fotoğrafları, üç boyutlu çalışma içindir. Planlamada en önemli aşamalardan biri üç boyutlu çalışmadır. 

Üç Boyutlu Çalışma

Bu kategoride hizmet veren elemanlarımız, üç boyutlu mekansal çalışma konusunda deneyimlidir. Müşterinin isteklerini değerlendiren danışman ekibimiz, uygulama alanının fotoğraflarını bilgisayar ortamına yüklemektedir. 

Mimari Danışmanlık

 Mimari çalışmanın ana hatlarının belirlenmesinin ardından, modern iç mimarlık danışmanlık ve planlama ekibimiz, işçilik, malzeme, fiyatlandırma ve mimari çalışma süresi gibi konuları incelemektedir. Bütün bu veriler ışığında elemanlarımız mimari çalışmanın yapılacağı alanı inceleyerek gerekli ölçüleri almaktadır. Ayrıca alanın genişliği ve kullanım kapasitesi de bu aşamada incelenmektedir.

 Ekspertiz işlemi esnasında elektrik ve su tesisatı incelenmektedir. Dışarıda kalan borular veya görsel açıdan estetiği bozan kısımlar not edilmektedir. Mimari çalışmanın görsel özelliğini olumsuz etkileyecek olan bütün ayrıntılar, ekspertiz işlemi esnasında not edilmektedir.

 Yerinde yapılan inceleme, çalışmanın başarıya ulaşmasında önemli rol oynamaktadır. Ekspertiz hizmetinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için, yerinde inceleme ekibinin tecrübeli ve aynı zamanda işinin ehli olması gerekir. Firmamızın ekspertiz ekibi, yerinde inceleme kategorisinde oldukça tecrübelidir. Yerinde incelemenin başarılı olması, çalışmanın başarılı bir şekilde sonuçlanmasında önemli rol oynamaktadır.

 

Müşterimizin hayalini kağıt üzerine dökmek için yaptığımız çalışmalardan örnekler veriyoruz. Kataloğumuzda yer alan çalışmaları müşterimize arz ettikten sonra, müşterimizin talebine en yakın çalışmayı seçiyoruz. Bu çalışma üzerinden modern iç mimarlık planlama işlemine devam ediyoruz.

 Bu aşamanın zaman almasının en önemli nedeni iletişimdir. Müşterimiz hayalindeki mimari çalışmayı tasvir etmesi zaman almaktadır. Renk ve tasarım seçenekleri, modeller ve işlevsellik mimari çalışmanın ana temasını oluşturmaktadır.

  Müşterimizin bu kategorideki taleplerini değerlendiren elemanlarımız verileri bir araya getirerek mimari çalışmanın ana hatlarını oluşturmaktadır. Ana hatların oluşması, çalışmanın büyük ölçüde bitmesi anlamına gelmektedir. Bu aşamadan sonra genel anlamda geri kalan çözüm seçenekleri değerlendirilmektedir.

 Ekspertiz ekibimiz gerekli bilgileri aldıktan ve mekanla ilgili fotoğrafları çektikten sonra, müşteri isteği doğrultusunda mimari çalışmayı bilgisayar ortamına aktarmaktadır. Sanal çalışma, son rutuşların yapılabilmesi için önem arz etmektedir.

 Müşterimizin tercih ettiği çalışmayı üç boyutlu hazırlayan elemanlarımız, renk ve tasarım seçeneklerini görsel hale getirmektedir. Bu aşamada müşterimiz artık son rutuşları kolaylıkla yapabilir. Planlamanın en son aşaması olan bu aşamada artık mimari çalışmanın son hali ortaya çıkacaktır. Danışmanlık, planlama ve ekspertiz çalışmalarının ardından artık uygulama safhasına geçilebilir.