İç Mimari Teknik Proje

İç mimari proje oluşumu, inşaat aşamasından itibaren oluşturulan bir projedir. Bu projeyi oluşturan diğer bir etken projenin kullanım amacıdır. Projede ilk aşamada iç mimari düşünülerek hareket edilmektedir. Firmamızın konusunda deneyimli mimarları, proje oluşumunda Mondern İç Mimarlık konusunu ön plana almaktadır. İç mimari projelendirme işlemi bazı önemli aşamalardan geçmektedir. Bu aşamalar, projenin başarılı bir şekilde sonuçlanmasında önemli rol oynamaktadır.

İş Akışı

Projenin Ana Hatları

Proje oluşumunda müşterilerimiz hayalindeki projeyi tarif ederken zorluk çekmektedir. Müşterimizin zorluk çekmemesi için Mondern İç Mimarlık kataloğumuzda yer alan bazı çalışmalardan örnekler sunarak kolaylık sağlıyoruz. Geniş bir konsepte sahip kataloğumuz, bu konuda kolaylık sağlayacaktır.Bu kategoride dikkat edilecek hususlardan biri fonksiyonel özelliklerdir. Tasarımın işlevselliği kullanım kalitesini doğrudan etkilemektedir. Mekanın kaç kişilik olduğu, oda sayısı, ne tür mobilyaların kullanılması gerektiği ve mekanın hacmi gibi konular proje öncesi açıklığa kavuşturulmaktadır. Projenin başarılı olması için, mekanın enine ve boyuna incelenmesi gereklidir. 

Projenin İlk Aşaması 3D Modelleme

Projenin ana hatlarının belirlenmesinin ardından, mimar ekibimiz keşif işlemi için uygulama alanını ziyaret etmektedir. Bu aşamada projenin ana hatları dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca iç mekana ait tesisat ağı da incelenmektedir. Mimari çalışmanın başarılı olması için uygulama alanın artıları ve eksileri profesyonel mimarlarımız tarafından not edilir. Yapılan bu inceleme sonunda müşterimizle yeniden istişare ediyoruz. Tercih edilen tasarım modelini ve yapılan inceleme sonunda elde edilen verileri değerlendirdikten sonra Mondern İç Mimarlık ön proje için genel anlamda taslak oluşturulmaktadır.

Keşif Hizmeti

Projenin ilk önemli aşaması sanal proje aşamasıdır. Sanal proje aşamasında, müşterinin istekleri ve alınan ölçüler doğrultusunda üç boyutlu tasarım çalışması yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında oluşturulan üç boyutlu tasarım müşteri ile birlikte değerlendirilmektedir. Bu aşama her müşteri için önemlidir. Bu aşamada müşteri istediği değişiklikleri yapma imkanına sahiptir.Bu aşamada proje kesin neticeye ulaşır. Artık bu aşamada müşteri hayalindeki tasarımı oluşturmuştur. Katalogdaki seçeneklerin tek tek incelenmesinin ardından Mondern İç Mimarlık ekibimiz, müşterinin istek ve arzularını dikkate alarak projeye son şeklini vermektedir. Projede gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından asıl projeye geçiş yapılabilir.

Projenin Son Aşaması

Kullanılacak malzeme, işçilik, bütçe, zaman ve diğer bütün konular, son aşamada netlik kazanmıştır. Bu aşamada bütün konular ayrıntılı bir şekilde belirlenir. Tercih yaparken uzun ömürlü, kaliteli ve kullanışlı malzemeler tercih edilmektedir. Ayrıca işçilik konusu da bizim için önemlidir. Uzun vadede işlevselliğini kaybetmemesi adına en kaliteli malzeme ve işçilik seçenekleri tercih edilmektedir.Teknik plan, kesitler, aydınlatma tesisatı, mobilya, armatürler, fiyat listesi, 3D planlama ve son revizyon aşamaları, projenin sonuçlanmasında önemli aşamalardır. Son uygulama olan uygulama çizimleri, bütün verilerin ve önerilerin bir araya getirilmesi sonrasında gerçekleştirilmektedir. Kat, tavan, zemin, elektrik prizleri, armatürler, su ve elektrik tesisatı gibi bütün konular son aşamada projede yer almaktadır.

Projenin Genel Özellikleri

Proje sadece görsel açıdan çalışmanın nasıl olacağı ile ilgili bilgi vermez. Bu projenin nasıl uygulanacağı konusunda da bilgi verir. Mühendislerimiz bu aşamada projenin nasıl oluşturulacağı konusunu da dikkatli bir şekilde ele almaktadır. Proje sadece renk ve malzeme gibi konuları ihtiva etmez. Mondern İç Mimarlık kategorisinde, fiyatlandırma, tesisatların durumu, işlevsellik ve kullanım alanının hacim genişliği, projenin diğer önemli konuları içerisinde yer almaktadır.Her projede olduğu gibi iç mimari proje çalışmasında da müşterinin istekleri önemlidir. Öncelikle müşterinin istekleri not edilmektedir. Malzeme tercihi, renk tercihi ve diğer tercihler proje öncesinde belirleyici rol oynamaktadır.