İç Mimari Tasarım Ve Uygulama

Yaşadığımız mekanların hayalimizdeki gibi olması, profesyonel Modern İç Mimarlık çalışmalarına bağlıdır. Hayalinizdeki tasarımları proje aşamasına dönüştürebilen profesyonel firmalar, iç ve dış mimari konularını birlikte ele almaktadır. Deneyimli mimarlarımız, hayalinizdeki mimari çalışmaları oluşturabilmek için önemli bazı aşamaları dikkatli bir şekilde incelemektedir. Bu aşamalar, profesyonel çalışmaların oluşmasında önemlidir.

İç mimari kategorisinde yapılan çalışmalar sadece görsellikten ibaret değildir. Sadece estetiğin hesap edilmesi, projenin uzun vadede başarısız olmasına neden olur. Mimari konuda uzman olan elemanlarımız, öncelikle projenin ana hatlarını belirlemektedir. Projede kullanılacak renkler, malzeme seçenekleri, projenin işlevsel özelliği, Modern İç Mimarlık uygulama alanın özellikleri, uygulama alanındaki tesisatlar, projede önemli olan diğer konulardır.

Neler Yapıyoruz?

İlk Aşama

Katalogda, müşterimiz için en uygun seçenekleri bir araya getiren Modern İç Mimarlık firma elemanlarımız, en doğru seçimi yapmaktadır.

Üç Boyutlu Çalışma

Müşterinin talepleri ve toplanan veriler ışığında oluşturulan üç boyutlu çalışma, projenin ilk önemli aşamasını meydana getirmektedir.

Ekspertiz Çözümleri

Yapılan inceleme sonunda projenin ana hatları kesinlik kazanmaktadır. Bu aşamadan sonra projenin üç boyutlu hale getirilmektedir.

Ve Proje Bitiyor

Son aşamada artık mimari projenin bütün hatları tam anlamıyla 2 boyut ve 3 boyut olarak netleşmiş olup uygulamaya geçilebilir.

Modern İç Mimarlık Ekspertiz Çözümleri

Renk ve desen özelliğinin yanı sıra projenin fonksiyonel özelliği de dikkatli bir şekilde ele alınmaktadır. Kullanım kalitesini doğrudan etkileyen projenin işlevselliği, renk ve model seçiminin ardından ele alınmaktadır. Kullanım alanının genişliği, Modern İç Mimarlık çalışmanın uygulanacağı alanın hacmi, proje oluşumunda dikkatli bir şekilde değerlendirilmektedir.

  • İç mimarlık mekanının ölçümü
  • Mekanın fotoğraflanması
  • Mekanın mevcut taslak projesi
  • Duvar ve kolonların analizi
  • Yalıtım ve izolasyon analizi
  • Aydınlatma ve tesisat analizi

Modern İç Mimarlık İlk Aşama

Bu aşamada müşterimizin hayalini tahlil ediyoruz. Müşterimizin hayalini tahlil ederek, özel bir proje oluşturuyoruz. Renk tercihi, malzeme tercihi ve diğer kategorilerdeki tercihler, tek tek değerlendirilmektedir.

Bu değerlendirmeler ışığında firma elemanlarımız müşterimizin hayal ettiği dekora en yakın seçenekleri katalogdan göstermektedir.  Bu aşamadan sonra artık projenin ana hatları belli olmuştur. Bu genel hatları değerlendirerek, hayalinizdeki projeyi oluşturmaya başlıyoruz.

Projenin ön çalışmasında uygulama alanının diğer özellikleri de dikkatli bir şekilde tahlil edilmektedir. Mekanın kaç kişilik olduğu, odanın genel yapısı, mekanın kaç kişilik olduğu gibi konular ele alınmaktadır. Bu konuların ele alınmasının ardından uygulama alanının incelenmesine geçilmektedir.

Bütün verilerin tahlil edilmesinin ardından uygulama alanını incelemek üzere ekspertiz elemanlarımız inceleme işlemi gerçekleştirmektedir. Yapılan inceleme işleminde, uygulama alanını genişliği, hacmi, tesisat yapısı ve diğer bütün özellikleri tek tek incelenmektedir. Elektrik ve su tesisatı incelendikten sonra, bu tesisatlar için uygulanacak seçenekler değerlendirilmektedir. Pencere ve kapılar, girişler ve diğer bölümler tek tek incelenmektedir.

Üç Boyutlu Çalışma

Bütün verilerin bir araya getirilerek projenin ana hatlarının oluşturulmasının ardından, bilgisayar ortamında mimarlarımız çalışmayı üç boyutlu hale getirmektedir.

Yapılan üç boyutlu çalışma, her müşteri için çok önemlidir. Bu aşamada çalışma görsel özelliğe kavuşmaktadır. Bu aşamanın en büyük avantajı, son rötuşların bilgisayar ortamında sorunsuz bir şekilde yapılabilmesidir. Sanal ortamda son rötuşların yapılması ile birlikte artık mimari çalışmanın genel anlamda ana hatları netlik kazanmaktadır. Renk, malzeme ve işçilik gibi birçok kategori yeniden gözden geçirilmektedir.

Tesisatlar İnceleniyor

Bu aşamanın ardından uygulama bölümüne geçilebilir. Uygulama işleminden önce projeyi hazırlayan mimarlarımız, elektrik tesisatı ve su tesisatı gibi bölümleri, projeyi uygun hale getirir. Prizler, armatürler ve diğer tesisat çıkışları, mimari çalışmaya uygun hale getirilir. Bu işlem yapılırken müşteri onayı alınır.

Ve Proje Bitiyor

Projenin uzun ömürlü olması için bu aşamada malzeme ve işçilik gibi konular dikkatli bir şekilde tercih edilir. Bu aşamada artık mimari proje netlik kazanmıştır ve müşterinin istediği hale gelmiştir. Bütün veriler ışığında son rötuşlar yapıldıktan sonra çizim yapılır ve mimari proje bu şekilde tamamlanır. Bu veriler ışığında mimarlarımız proje çizimini gerçekleştirir.